wróć

Casting: szukamy aktora do spektaklu „Cholernie mocna miłość”

Poszukujemy młodego aktora do jednej z głównych ról w spektaklu „Cholernie mocna miłość” w reżyserii Aleksandry Jakubczak.

Spektakl opowiada historię zakazanej miłości (i jej konsekwencji) pomiędzy młodym chłopakiem z Torunia i stacjonującym tam żołnierzem Wehrmachtu. Tekst autorstwa Krzysztofa Szekalskiego powstaje w oparciu o ksiażkę Lutza van Dijka „Cholernie mocna miłość. Prawdziwa historia Stefena K. i Williego G.” (więcej o książce: http://ha.art.pl/wydawnictwo/nowe-ksiazki/5199-cholernie-mocna-milosc.html).

Szukamy aktora o młodzieńczym wyglądzie (wiek do ok. 26 lat), witalnej energii i otwartości na pracę z queerowymi tematami.

Próby rozpoczynają się 25 lutego. Premiera odbędzie się 18 kwietnia 2020.

Jeśli jesteś zainteresowany, wyślij  na adres edukacja@teatr.torun.pl opis swojego doświadczenia (zrealizowane projekty, udział w warsztatach, konkursach, festiwalach, wykształcenie…), 2-3 zdjęcia oraz link do krótkiego wideo (maks. 60 sekund), w którym opowiadasz o sobie. Na zgłoszenia czekamy do 15 listopada. Prosimy o wpisanie w tytule maila: „Casting: Cholernie mocna miłość”. 

Wybrane osoby zostaną zaproszone do Torunia na spotkanie z twórcami spektaklu, które odbędzie się w grudniu.

 

 

 

Grafika: projekt okładki książki „Cholernie mocna miłość” Lutza van Dijka

Portret: Arobal, opracowanie graficzne: Natalia Rodzińska