wróć

„Być jak Elizabeth Taylor” – spektakl gościnny

Spektakl o najsłynniejszej parze w dziejach Hollywood – która do dzisiaj budzi podziw i fascynuje wielbicieli na całym świecie.

Jest rok 1976. Do apartamentu słynnego hotelu The New York Palace, w którym mieszka wybitny psycholog Tony Slawers przychodzi niespodziewanie jego wieloletnia pacjentka Elizabeth Taylor. Po chwili pojawia się tam również Richard Burton. Także jego pacjent i przyjaciel. Po swoim drugim, spektakularnym małżeństwie postanawiają się rozstać.
Autor sztuki podejmuje próbę analizy związku, w którym namiętność miesza się z zazdrością, a popularność i sława stają się przeszkodą w budowaniu właściwych relacji. Wyjątkowe kostiumy zaprojektowane przez Tomasza Ossolińskiego za sprawą ekskluzywnych tkanin a także kryształowych elementów i biżuterii znanej na całym świecie firmy Swarovski, oddają klimat epoki i niezwykłość bohaterów dramatu.

Kostiumy do przedstawienia zaprojektował jeden z czołowych polskich projektantów Tomasz Ossoliński. Inspirowane latami 60-tymi i 70-tymi kreacje wnoszą klimat epoki oraz styl wielkich gwiazd kina tamtego czasu ( wśród kostiumów, w których pojawia się na scenie Małgorzata Foremniak min. jedwabna Dźelaba ręcznie obszyta 117 kryształkami Swarovskiego wykończona strusimi piórami czy płaszcz z organzyny obszyty piórami marabuta i   haftowanymi aplikacjami i biżuterią Swarovski). 

„Być jak Elizabeth Taylor“ to dramat, w którym poznajemy bohaterkę walczącą o samodzielność, wolność wyborów i niezależność kobiet nawet jeśli, tak jak Taylor, płaci się za to wielką cenę.

 Wielkie emocje, namiętność, dowcip i wzruszenie to wszystko znajdą Państwo w spektaklu Jakuba Przebindowskiego „Być jak Elizabeth Taylor“.

Organizacja spektaklu: ADS Adam Staśkiewicz
7 października 2017 (sobota) godz. 16.00 i 19.00 / Duża Scena Teatru im. Wilama Horzycy
Ceny biletów: 50 zł – 110 zł

Rezerwacja biletów:
Biuro Obsługi Widzów, tel.: 56 622 55 97, 56 654 90 74
Kasa teatru: 56 622 30 70