wróć

Avatar – warsztaty do spektaklu ,,Cyber Cyrano”

W dynamicznie zmieniającym się świecie coraz bardziej zaciera się granica pomiędzy wirtualnością a realnością. Stawia nas to przed wieloma wyzwaniami, w tym próbą odpowiedzi na pytanie o naszą tożsamość. Kim jestem dzisiaj? Co to znaczy podszywać się pod kogoś innego i z jakimi wiąże się konsekwencjami? Czym właściwie jest  świat wirtualny i dlaczego niektórym wydaje się atrakcyjniejszy od tego, co nazywamy rzeczywistością?

AVATAR

warsztaty do spektaklu ,,Cyber Cyrano” w reż. Uli Kijak

Prowadzenie: Marta Lewandowska (pedagog teatru), Aleksandra Bednarz (aktorka)

Data: 8  grudnia  godz. 14.00-16.00

Rodzaj zajęć: grupa zorganizowana

Liczba uczestników: 20

Zbiórka: POCZEKALNIA/ Scena na Zapleczu

 

 

Marta Lewandowska

Absolwentka polonistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (specjalność teatrologiczna), członek Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Od 2005 roku związana z Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu, gdzie pełni funkcję koordynatora pracy artystycznej i pedagoga teatru. Prowadziła w teatrze projekt TiSZ (Teatr i Szkoła) polegający na rocznej współpracy teatru i konkretnej szkoły oraz warsztaty do spektakli z repertuaru teatru. Uczestniczyła w wielu przedsięwzięciach Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie: TISZ ANEX, TISZ, Szkoła Pedagogów Teatru, Teatroteka Szkolna.

Aleksandra Bednarz

Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi, od 2011 do 2017 roku związana z Teatrem im. Wilama Horzycy. Występuje w spektaklach: ,,Cyber Cyrano” Tasnádiego w reż. Uli Kijak, ,,Krzyżakach” Sienkiewicza w reż. Michała Kotańskiego oraz ,,Heddzie Gabler” Ibsena w reż. Agaty Dyczko. Związana z Instytutem B61 – projektem artystycznym z pogranicza nauki, spektaklu teatralnego, piosenki aktorskiej i estradowego koncertu.