wróć

2. Dzień Festiwalu

2. dnia festiwalu spotkaliśmy się na czytaniu dwóch dramatów, które zarazem są debiutami dramaturgicznymi: „Niesamowici bracia Limbourg” Beniamina Bukowskiego (reżyseria: Judyta Berłowska) oraz „Ogrody chwały” Jacka L. Zawady (reżyseria: Bartosz Zaczykiewicz).

 

Dzień zakończył spektakl „Ślub” Witolda Gombrowicza w reżyserii Anny Augustynowicz, który jest koprodukcją Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu oraz Teatru Współczesnego w Szczecinie.

Dziś, w poniedziałek, zapraszamy na dwa spektakle: „Ewelina płacze” w reżyserii Anny Karasińskiej (debiut reżyserki oraz aktorki Eweliny Pankowskiej) w Od Nowe o godz. 17.00 oraz na wyjątkowe widowisko w reżyserii Agaty Dudy-Gracz „Kumernis czyli o tym, jak świętej panience broda rosła” z Teatru Muzycznego w Gdyni. W spektaklu debiutują aktorzy Marta Kwiatkowska oraz Jan Napieralski.

W czasie całego festiwalu zapraszamy do lektury gazety festiwalowej „Złap Kontakt” redagowanej przez Studenckie Koło Teatrologiczne UMK oraz na bloga festiwalowego prowadzonego przez uczniów Liceum Akademickiego UMK: http://kontaktowi.blogspot.com/

fot. Wojtek Szabelski/freepress.pl